Офіційний сайт Куп'янського району - www.kupyansk-rayon.osp-ua.info Офіційний сайт Куп'янського району - www.kupyansk-rayon.osp-ua.info
Про район
Районна влада
Підприємства та
бізнес
Пропозиції для інвесторів
Гуманітарна
сфера
Сервіс та
відпочинок
Символіка Куп'янщини

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Привітання Голови Райдержадміністрації
Ми щиро вітаємо Вас на сторінках нашого WEB-сайту і сподіваємося на плідну співпрацю. Куп'янський район заснований в 1923 році, розташований у східній частині Харківської області, межує із п'ятьма районами області та Луганською областю на сході.

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan


Карта Куп'янського району

Новини району
Пошук у новинах
Архів новин
E-Mail


Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

ВИШНІВКА
Село виникло в кінці ХІХ століття. На той час у слободі Гусинці, яка була волосним центром, і в сусідній Просянці стала відчуватися су тужність з вільними землями для садиб. Тож кілька жителів з цих населених пунктів вирішили для синів, яких женили, садиби винести в чисте поле.

ГЛУШКІВКА
Село виникло в другій половині ХVІІІ століття. Першим тут поселився селянин, який мав прізвище Глушко. Він виділмвся з громади слободи Новоосинової, де на той час почала відчуватися сутужність із землею для садиб. За призвищем новосела нове поселення і достало назву.

ГРУШІВКА
Назву село дістало не відразу. Тут була напрочуд сприятлива для ведення господарства місцевість. Тож хуторам, які виникли, дали красиві, звучні й багатообіцяючі назви: Благодатний і Благодатівський. Згодом, за радянської влади, хутори набули статусу сіл.

ГУСИНКА
Заснована в 1682 році. Первинне найменування слободи - Гусинець, за назвою річки, на якій поселення побудоване. Річка назву одержала за те, що весною і восени на її плесах любили перепочивати дикі гуси та інші перелітні птахи. Згодом назва річки і слободи трансформувалась і стала звучати: Гусинка.

КИСЛІВКА
Село виникло у третю хвилю переселення на Дике поле в 70-80 роках ХУІІ століття. Точної дати немає. Переселенці обрали в степу підвищену місцевість і отаборились. Поступово на обраному місці виростали хати, а навколо вибудовувалися стіни острогу, сліди якого ще й тепер помітні на околиці села.

КІНДРАШІВКА
Роком заснування села вважають 1860-й, хоч документальних підтверджень немає. Засновником хутора був якийсь Кіндрат Григоров. Через недовгий час неподалік виник ще один хутірець, першим поселенцем якого був теж Григоров. Тож хутори назвали: Григорів перший і Григорів другий.

КРУГЛЯКІВКА
Слобода заснована в кінці ХУІІ століття, десь на два з лишком десятиріччя пізніше, ніж її сусідка - слобода Сенькова. Існує дві версії виникнення назви. Перша проста і прозаїчна. Вважають, що першим поселенцем був чоловік, що носив прізвище Кругляк. Звідси і назва.

КУРИЛІВКА
Існує ціла низка версій про виникнення як самої слободи Курилівки, так і її назви. Одна з версій така. Перші поселенці слобід Купенки (нинішній Куп'янськ) і Пристіна вивозили на літо пасіки, щоб бджоли брали мед з різнотрав'я тутешнього простору. Через якийсь час перестали повертатися з пасіками на зиму додому.

ЛІСНА СТІНКА
Одне з наймолодших сіл Куп'янщини. Засноване на початку ХІХ століття. Назву дістало завдяки лісу, що знаходився поблизу, утворюючи суцільну стіну. В 1919 році в селі був заснований перший на Куп'янщині радгосп.

МОНАЧИНІВКА
Село засноване в кінці ХVІІ століття. Існує дві версії виникнення назви. За однією з них найменування пішло від прізвища чи то прізвиська козака Моначина, який привів сюди групу людей з Правобережжя Дніпра. Є й така легенда. Місцевість, де поселилися прибулі, була болотистою.


<<< 1 2 >>>

На головну © Інститут Трансформації Суспільства 2004-2021
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua
На верх

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

TyTa
powered by cheap oakley sunglasses