|
ПРИСТІН
|
Заснований одночасно з Куп'янськом у 1655 році. Є дві версії виникнення назви. Перша: слобода побудована на узвишші над Осколом, пагорб мав до річки круте і високе, як стіна, урвище. Друга: до слободи з південного боку підступав густий, непрохідний, мов стіна, ліс.І в тому, і в іншому випадку побуджуючий мотив до надання назви однаковий: слобода при стіні, отже Пристін.
Церкву, побудовану тут, розписував Ілля Юхимович Рєпін. Церква була дерев'яною. Влітку 1942 року при відступі її розібрали бійці Червоної армії для будівництва переправ через Оскіл.
Дані розкопок засвідчують, що на місці, де тепер розташований Пристін, жили люди в епоху бронзи, у скіфські часи і в період Салтівської культури.
ГЕРБ
Малий: у верхній частині щита на червоному полі -срібна фігура фортечної стіни зі сторожовою баштою посередині і бійницями для стрільби по боках. Герб має підніжжя зеленого кольору. По лінії перетину між верхньою частиною і підніжжям герба - біла хвиляста смужка. Щит має золоту облямівку.
Повний: щит з фігурами і кольорами малого герба, покладений на декоративний картуш.
ПРАПОР
Квадратне полотнище з нанесеними на нього фігурами і кольорами малого герба.
ЗМІСТ СИМВОЛІКИ
Червоне поле символізує собою мужність, безстрашність, хоробрість, яку виявляли перші поселенці слободи під час набігів татар. Фігура фортечної стіни нагадує про часи, коли жителям доводилося боронитися від таких набігів. При цьому вони виконували й ще одне важливе завдання - підпалювати поставлену на вежу бочку зі смолою, щоб дати куп'янчанам знак, що "…татарове переправляются к правому берегу Оскола через заливы". Це траплялося тоді, коли "татарове" рухалися Кальміуською сакмою, але з якихось причин вирішували змінити напрям і перейти на правий берег Оскола.
Зелене поле підніжжя герба символізує надію, достаток, свободу. Біла хвиляста смужка - то символ Оскола, золота облямівка на щиті - символ Божої присутності.
|
|