www.kupyansk-rayon.osp-ua.info

Про стан роботи із зверненнями громадян у Куп’янській райдержадміністрації за І півріччя 2008 року
29.07.2008
Робота із зверненнями громадян у Куп’янській райдержадміністрації проводиться відповідно до Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 7 лютого 2008 р. № 109 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.Проводиться постійна робота щодо забезпечення необхідних умов для реалізації права громадян на письмові та усні звернення або особистий прийом.На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 20 лютого 2008р. № 77 „Про організацію виконання Указу Президента України від 7 лютого 2008р. № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” та з метою забезпечення конституційного права на звернення громадян протягом І півріччя райдержадміністрацією проведена наступна робота.

Постійно здійснювалися організаційно - технічні заходи щодо організації проведення особистих та виїзних прийомів громадян керівництвом райдержадміністрації. Діловодство по зверненням ведеться у відповідності з Інструкцією з діловодства за зверненнями громадян. Проводилася аналітична робота щодо вивчення питань, які громадяни порушують у своїх  зверненнях до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.Протягом звітнього періоду з метою вивчення основних положень Указу Президента України від 7 лютого 2008р. №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» проведено семінари-навчання з сільськими головами та секретарями виконкомів сільських рад – 12 березня, з працівниками структурних підрозділів райдержадміністрації – 14 березня. На виконання вищезазначеного Указу прийнято розпорядження голови райдержадміністрації щодо організації та вдосконалення роботи із зверненнями громадян: від 7 березня 2008р. № 86 „Про виконання Указу Президента України від 07.02.08р. №109”, від 13 травня 2008р. №178 „Про вдосконалення роботи із зверненнями громадян”, від 12 червня 2008р. №208 „Про покращення роботи із зверненнями громадян в районній державній адміністрації”, якими затверджено заходи щодо забезпечення реалізації конституційного права громадян на звернення до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, графіки прийому громадян керівництвом райдержадміністрації та начальниками структурних підрозділів адміністрації, заходи по удосконаленню роботи із зверненнями громадян, персональний склад та Положення про комісію з розгляду звернень громадян.

 

Графіки прийому громадян складені з таким розрахунком, щоб прийом здійснювався у зручний для громадян час, за місцем їх роботи і проживання. Графіки прийому керівництва облдержадміністрації, райдержадміністрації доведені до відому громадян шляхом розміщення на стендах у приміщеннях виконкомів сільських рад. Крім цього графіки прийому громадян керівництвом райдержадміністрації та начальниками структурних підрозділів райдержадміністрації розміщені на офіційному веб-сайті Куп’янського району в розділі «Районна влада», щотижнево на сайті райдержадміністрації висвітлюється інформація про проведені прийоми громадян, щоквартально висвітлюється інформація щодо організації і проведення в райдержадміністрації роботи із зверненнями громадян.

 

Особисті та виїзні прийоми громадян керівництвом райдержадміністрації здійснюються за затвердженими графіками на 2008 рік, у разі потреби громадяни приймаються в інші дні.

 

Протягом І півріччя головою райдержадміністрації проведено 12 особистих прийомів громадян, в тому числі 5 виїзних прийомів у селах та на підприємствах району, крім того 6 прийомів, які були заплановані, не відбулися у зв’язку з тим, що громадяни на прийом не з’явились. Під час проведених особистих прийомів голови райдержадміністрації звернулося 54 громадянина, на порушені питання надано роз’яснення.

 

Заступниками голови райдержадміністрації проведено 51 особистий прийом громадян, з них 14 виїзних. Звернулося 110 громадян, за зверненнями громадянам надані роз’яснення та відповідні доручення керівникам галузевих управлінь і відділів райдержадміністрації щодо вивчення та вирішення, поставлених у зверненнях питань з наступним інформуванням заявників про прийняті рішення.

 

За звітний період головою районної державної адміністрації проведено: виступ на каналі Куп'янського телебачення у програмі "Прямий ефір",   зустріч з населенням району по програмі „Телефонна приймальня”, 11 особистих зустрічей з мешканцями населених пунктів району, брифінг з представниками засобів масової інформації, 2 координаційні ради з представниками політичних партій. Заступниками голови районної державної адміністрації проведено: 4 виступи на каналі Куп'янського телебачення у програмі „Прямий ефір”, 7 виступів у районній радіомережі, 27 зустрічей з населенням району, в друкованих засобах масової інформації надруковано 23 матеріали. Начальниками управлінь і відділів проведено: 15 виступів по районній радіомережі, 17 виступів на каналі КТБ, в друкованих засобах масової інформації надруковано 168 матеріалів.

 

Протягом І півріччя до Куп’янської райдержадміністрації надійшло та зареєстровано 262 звернення, з них 23 колективних.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

За тематикою питань, поставлених у зверненнях громадян за звітний період, найбільшу кількість складають: земельні питання - 73 звернень (28%), питання соціального захисту, виплат пенсій і матеріальної допомоги - 46 (17,2%) , питання комунального та дорожнього господарства - 38 (14,5%); питання сільського господарства -14 (5,3%); житлові питань – 12 (4,6%).Два колективні звернення, які надійшли до райдержадміністрації, щодо механізму ціноутворення на прийом сільськогосподарської продукції від населення та стану справ в ЗАТ „Агрофірма „8 Березня” згідно з резолюцією голови райдержадміністрації направлено до управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, для розгляду, вирішення та надання відповіді заявникам. Звернення розглянуті, заявникам направлено листи з результатами розгляду, звернення зняті з контролю.20 червня 2008 року відбулося засідання комісії з розгляду звернень громадян за участтю заявників. В ході засідання розглянуті питання порушені у зверненнях, заявникам надані роз’яснення в межах чинного законодавства в усній та письмовій формі.Запроваджено надання безкоштовної правової допомоги громадянам району працівниками юридичного відділу апарату райдержадміністрації. Продовжено роботу щодо надання безкоштовної юридичної допомоги у громадській приймальні в міськрайонному управлінні юстиції

За звітний період проведені перевірки структурних підрозділів райдержадміністрації  (УАПР, УПСЗН, відділу культури і туризму) щодо організації роботи зі зверненнями громадян, виявлено характерні для всіх цих підрозділів недоліки – недодержання вимог Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації в частині індексації звернень та відповіді на звернення ( відсутня перша літера прізвища заявника). В ході перевірок надано методичну допомогу з питань роботи із зверненнями громадян, на існуючі недоліки вказано, складені акти перевірок з рекомендаціями щодо їх усунення.В ході проведення комплексних перевірок виконкомів сільських рад з питань контролю за виконанням делегованих повноважень органів виконавчої влади (ст. 38.б Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні») перевірено виконкоми Кругляківської, Кіндрашівської та Ягідненської сільських рад, яким надано методичну допомогу з питань діловодства, організації контролю за розглядом та вирішенням питань, поставлених у зверненнях громадян. Характерними недоліками в організації роботи із зверненнями громадян є те, що за винятком Ягідненського сільського голови, сільські голови (названих сільських рад) не ведуть облік виїзних прийомів громадян.Разом з тим в роботі із зверненнями громадян мали місце окремі недоліки:

- порушення термінів розгляду звернень громадян заступником голови райдержадміністрації Масляком І.В. – 4 звернення, начальником відділу житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Троценком В.С – 2 звернення.

- надання неконкретної відповіді заявникам на звернення, які стосувались надання матеріальної допомоги в т.ч. один випадок неуважного ставлення до звернення інваліда П групи Коваленко М.М., мешканки с.Новоосинове, якій було запропоновано надати додаткові довідки про необхідність лікування, замість того, щоб направити запит до лікувальної установи  – управлінням праці та соціального захисту населення (Лаптєва Л.В.)

- надання відповіді не на всі поставлені у зверненні питання (звернення гр.Пелих від 01.04.08р., питання щодо автобусних перевезень ( виконавець - Масляк І.В.);

- не вжиття дієвих заходів сільськими головами щодо допомоги в організації виїзних прийомів громадян керівництвом райдержадміністрації за телефонограмою, направленою до виконкому сільської за 5 днів до прийому ( на прийоми приходить 1-2 особи, с.Тищенківка, с.Петрівка. Або взагалі – жодної: с.Петропавлівка 20.05.08 р., с.Ягідне 28.05.08р., с.Смородьківка 11.06.08 с. Вишнівка 16.07.08.р.

 

 

 

                                                                                                                         Н.Печеніжська
© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua