www.kupyansk-rayon.osp-ua.info

Куп'ський район:Проведення групового заходу до Всесвітнього дня здоров'я
12.04.2016

Головною метою заходу стало інформування населення про ризики інфікування ВІЛ та іншими небезпечними захворюваннями, проведення профілактичних заходів серед осіб, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, попередження виникнення залежностей серед молоді, що стає особливо актуальним через складну економічну ситуацію, масову внутрішню міграцію і бойові дії на сході Україні, адже, відповідно ризики поширення інфекційних хвороб зростають у десятки разів.

За підтримки МБФ «Альянс громадського здоров'я» та спеціалістів Куп’янського МРВ КВІ УДПтСУ в Харківській області проведено заходи, приурочені до Всесвітнього дня здоров’я , який цього року пройшов під гаслом «Все попереду – що обираєш ти?».


Директор Куп’янського РЦСССДМ Білякова Інна Тимофіївна разом з психологом Куп’янського МРВ КВІ УДПтСУ в Харківській області Бірюковою Оленою Вікторівною провели тренінг з молоддю, яка засуджена до покарань не пов’язаних з позбавленням волі щодо профілактики небезпечних хвороб та ведення здорового способу життя. Були приведені такі статистичні дані: за оціночними даними ВООЗ у світі 37 мільйонів людей живуть з ВІЛ, лише 51% людей знає про свій ВІЛ-позитивний статус і тільки 15 мільйонів отримують лікування. Сьогодні на диспансерному обліку в Україні знаходиться 127 400 ВІЛ-позитивних людей, хоча за оціночними даними їхня кількість перевищує 217,5 тисяч (майже 0,5% населення), отже багато хто навіть не знає про свій статус, оскільки не проходив тестування на ВІЛ.

Протягом трьох годин – з 13:00 до 16:00 – усі бажаючі пройшли експрес-тестування на ВІЛ в спеціалізованих мобільних амбулаторіях «Альянс» та отримали інформаційні матеріали та практичні рекомендації щодо профілактики ВІЛ від лікарів. Кожен з осіб, які пройшли дане експрес-тестування, отримали набори засобів контрацепції, медичні ін’єкційні засоби, а також пластикові картки з індивідуальним номером для можливості отримання (у разі захворювання) безкоштовного лікування в іншому місті, проживання там в період лікування та надання безкоштовної консультації лікаря-нарколога.

Спеціалістами наголошено, що проблема ВІЛ перестала стосуватись лише вузьких груп споживачів наркотиків чи працівників комерційного сексу. Сьогодні в групі ризику практично кожен. Тест на ВІЛ займає всього 15 хвилин, але це допоможе своєчасно дізнатися про свій статус і, можливо, зберегти своє життя. Зараз ВІЛ вже не є страшним діагнозом – своєчасне призначення лікування сприяє тому, що ВІЛ-позитивні люди живуть повноцінним життям.

Наприкінці тренінгу всім присутнім було представлено відеоролик «Все попереду – що обираєш ти?» де кожен зміг зробити власний висновок.

Роздано інформаційно-просвітницькі матеріали у кількості 25 одиниць, а тим особам, які вперше були ознайомлені з роботою Куп’янського РЦСССДМ – інформаційні буклети «Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді». Відбувся обмін контактними даними за-для подальшої співпраці з метою надання соціальних послуг, з метою виконання законодавства України щодо ведення соціальної роботи з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, щодо недопущення ризику виникнення складних життєвих обставин та попередження негативних явищ серед громади (правопорушень, злочинності, безпритульності та бездоглядності, пияцтва і наркоманії) та соціального захисту.

 

Куп’янська районна державна  адміністрація

 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua