www.kupyansk-rayon.osp-ua.info

Куп’янська района рада:Новоосинівській школі – 110!
12.10.2015

Відбулося свято з нагоди 110- річного ювілею Новоосинівської  загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів. За довгих 110 років наша школа випустила в широкий життєвий шлях більше десятка поколінь учнів, в її стінах працювало не одне покоління вчителів.
Ювілей школи – це не тільки історична віха, це рубіж, що дає можливість оцінити пройдений шлях, згадати добрим словом тих, хто присвятив своє життя, свій педагогічний талант рідній школі  і , звичайно, з¢ясувати плани на майбутнє. 110- це незвичайний ювілей, а ювілей домівки поколінь. Одні навчали, інші навчались.
Хлібом-сіллю зустріла почесних гостей директор школи Донцова Олена Вікторівна.
На свято завітали: голова Куп’янської районної державної адміністрації Микола Ситник, голова Куп’янської районної ради Сніжана Чернова, начальник відділу освіти Куп’янської районної державної адміністрації Тетяна Жадановська, заступник начальника відділу освіти Куп’янської районної державної адміністрації Валентина Балабай, Курилівський сільський голова Володимир Серпокрил, директори шкіл, почесні гості.

 

 

До уваги запрошених директором школи Донцовою О.В.була запропонована презентація «Крок за кроком до Європи» в рамках обласного конкурсу міеі-проектів «Разом у майбутнє».

 


До школи завітали випускники минулих років. З подивом відзначали приємні зміни, які відбулися в такий непростий час.

 

 

Святкового вигляду школі надали виставки «Історія школи в фотографіях», «Дари осені», «Мирна країна – Україна».

 

 

Ювілейний концерт розпочався у Будинку культури села Новоосинове.

 

 

З привітаннями до педагогічного колективу та випускників звернулися гості: ветеран педагогічної праці вчитель вищої категорії з хімії та біології Безрук В. Л., випускники школи: Гордієнко Н. О., Головко А.М., Серпокрил В. В., Колісник І. О., Клочко С. О.

 

 

 

 До 110-річчя Новоосинівської  школи Анатолій Миколайович Головко, випускник нашої школи, директор СТОВ «Мрія», депутат районної ради, зробив першокласникам безцінний подарунок: переобладнав  навчальну кімнату для 1-го класу, закупив необхідні меблі, вніс величезний  вклад в підготовку школи  до нового навчального року.

 


Учні та вчителі Новоосинівської школи з натхненням готували номери художньої самодіяльності. Глядачів вразили пісні та танці  у виконанні найкращих вокалістів, учнів, вчителів.
Голова Куп’янської районної державної адміністрації Микола Ситник та голова Куп¢янської районної ради Сніжана Чернова  за сумлінну багаторічну педагогічну працю, високий професіоналізм, творчий підхід до реалізації сучасної державної політики в галузі освіти вручили директору школи Донцовій Олені Вікторівні відзнаку та грамоту Харківської обласної ради; передали вітання з нагоди ювілею від заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Аббакумова В. Ю.;Начальник відділу освіти Куп’янської районної державної адміністрації Тетяна Жадановська з нагоди ювілею за сумлінну багаторічну педагогічну працю вручила грамоти та привітала педагогічний колектив школи.Курилівський сільський голова Серпокрил В. В. за перемогу в обласному конкурсі міні-проектів розвитку місцевого самоврядування « Разом у майбутнє» вручив грамоту та привітав з ювілеєм.Дороге  серцю місце - школа.Кожного ранку, мов гомінливі струмочки, зливаючись у єдиний бурхливий потік, прямують сюди діти. І так 110 років... Обличчя... обличчя... Але ти, школо,  пам'ятаєш усіх.  Охайних і скуйовджених, сором'язливих і бешкетників, веселих і сумних.
Нашій  школі – 110  та вона , немов  молода, сповнена сил,  стоїть в центрі села,  красується. Це священна домівка, в якій проживає  велика  шкільна  родина.Новоосинівська загальноосвітня школа І - ІІ ступенів Куп’янської  районної  ради Харківської області може називатися візитівкою нашого села, бо знаходиться у мальовничому місці, поблизу квітучого саду,  неподалік храму Святого Духа.

У 1905 році Царський уряд, дбаючи про зміцнення та розширення  Імперії,  побудував у нашому селі школу. І ось вже  110 років Новоосинівська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів  залишається головним культурно – просвітницьким центром села Новоосинове. Сільська школа – це стрижень, навколо якого обертається освіта,  культура та майбутнє всього села, забезпечуючи повноцінне життя громади.

Сучасна школа має орієнтуватися на європейські стандарти, які визначають не лише вимоги до якості і підготовки учня, але й вимоги до покращення матеріально – технічної бази навчального закладу. Для їх впровадження ми тісно співпрацюємо з батьками ,з громадою Курилівської сільської ради, спонсорами.  Багато чого вже зроблено в цьому напрямку.
 
 
Завдяки дирекції СТОВ «Мрія» учні школи  забезпечені сучасними одномісними партами з можливістю регулювання висоти, що відповідає санітарним нормам та  естетичним вимогам.
У школі облаштовано комп’ютерний клас, в кабінеті є можливість працювати з Інтернет – ресурсами.
Крім того,  меценатом, другом нашої  школи, директором СТОВ «Мрія» Головком А.М. зроблено євроремонт кабінету української мови та літератури,  замінено всі меблі та встановлено сучасне мультимедійне обладнання, що дає можливість проводити уроки із запровадженням нових освітніх технологій, підвищувати інтерес до навчання у підростаючого покоління.


Здійснено  ремонт  шкільної їдальні, повністю замінено меблі, придбано новий посуд.

Завдяки шефам – залізничникам  приміщення школи обладнано внутрішнім санвузлом з урахуванням усіх санітарно – гігієнічних норм.
Влітку 2013 року керівництвом СТОВ «Надія» та шефами-залізничниками здійснено капітальний ремонт ганків І та ІІ корпусів школи. Приміщення навчального закладу набуло ошатного вигляду.


Поряд зі школою функціонує спортивний комплекс СТОВ «Мрії», діти можуть займатися спортом у великій, спортивній залі та стадіоні.   


Кабінет музики оснащено сучасним карооке – центром, що дає можливість проводити уроки та позакласні заходи на високому рівні та розвивати творчі здібності підростаючого покоління.     Починаючи з  2008 року і до нині заступник директора СТОВ «Мрія»  Головко Галина Степанівна  здійснює підписку науково – методичної літератури та  періодичних видань, що допомагає педагогам займатися самоосвітою та втілювати у своїй роботі передовий педагогічний досвід.


Така плідна робота має свої результати. Учні Новоосинівської школи є постійними учасниками та переможцями районних, обласних, Всеукраїнських конкурсів та олімпіад. Серед них: Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник» - 2 призових місця, Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Гринвіч»  - диплом І і ІІ ступенів, Міжнародний конкурс з української мови ім.. П. Яцика -  1 місце, Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» - 5 переможців, Міжнародний інтерактивний  учнівський природничий конкурс «Колосок» - 4 переможця, Всеукраїнський інтерактивний учнівський конкурс  юних суспільствознавців «Кришталева сова» - 1 переможець, Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер» - 2 переможці, Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня» - 3 переможці, Всеукраїнська природознавча  гра «Геліантус» - 2 переможці, Всеукраїнський конкурс – гра «Патріот»  - 3 переможці. Крім того учні школи з задоволенням беруть участь у різноманітних творчих конкурсах та посідають призові місця. Серед них:  «Весняні барви»,  «Різдвяна писанка», «Лине піснею душа» до 200 – річчя Т. Г. Шевченка та інші. У  2014 році учень  школи став переможцем у конкурсі «Учень року»  в номінації «Творча особистість».Сьогодення потребує ефективного використання енергії, що є суттєвими для сталого розвитку нашої держави.  Тому наша школа спланувала ряд заходів  щодо енергозбереження.
Перші кроки  вже зроблено. У  2014 році   шефами - залізничниками та СТОВ «Надія» замінено вхідні двері у І та ІІ корпусах, директором  СТОВ«Мрія»  Головком Анатолієм Миколайовичем встановлено дев’ять  енергозберігаючих вікон, Курилівською сільською радою придбано два сучасні  твердопаливні котли, батьками учнів школи замінено лампи на енергозберігаючі, що сприяє економії енергоресурсів.

У 2015 році школа стала переможцем  конкурсу міні-проектів « Крок за кроком до Європи» в рамках обласного проекту « Разом у майбутнє». До 110-річчяя закладу всі вікна в школі замінено на нові, сучасні, енергозберігаючі.
Першочерговою задачею школи є повернення молоді у село. Завдяки вищезазначеній роботі останнім часом спостерігається тенденція збільшення кількості учнів школи.  Так, у 2006 році у школі навчалося 53 учні, у 2010 році – 67 учнів, у 2012 році -  78 учнів,  у 2014 році – 93 учні. В  2015-2016 навчальному році  охоплено навчанням 112 учнів, серед яких - 23 першокласники.

Проходять роки… Учні прощаються зі школою, ідуть у нове життя. Скільки прекрасних справ на рахунку випускників нашої школи. Вони працюють лікарями і вчителями, юристами і бухгалтерами, продавцями і перукарями, будівельниками і механізаторами, шоферами і столярами.

Ми можемо гордитися, що  випускники , які прийшли на ювілей з нагоди 110-річчя заснування Новоосинівської школи є багато людей, які знайшли своє місце в житті, стали добрими спеціалістами і шанованими  людьми.
Нашій школі не соромно за своїх випускників. За довгих 110 років навчальний заклад випустив  у  широкий життєвий шлях більше десятка поколінь учнів. Одним з таких випускників школи єГоловко Анатолій Миколайович , директор СТОВ « Мрія» , депутат Куп'янської районної ради 2-х скликань.Неодноразово визнавався  Людиною року , нагороджений багатьма орденами та медалями, грамотами серед яких,:відзнака української православної церкви «Почесний Хрест» за значний внесок у розбудову України, заслуги перед українським народом та Українською Православною Церквою і благодійну діяльність; Георгіївська медаль   « ЧЕСТЬ,СЛАВА,ТРУД» Ш ступеня Міжнародної академії рейтингових технологій і соціології « Золота Фортуна» і Диплом, відзнака Президії Всеукраїнського громадського об’єднання « Українська аграрна конфедерація»,  міжнародний суспільний Орден Королеви Анни « Честь Вітчизни».Орден « Святий князь Володимир Ш ступеня, ,  срібна медаль « Незалежність України П ступеня № 421 міжнародна академія рейтингових технологій і соціології  « Золота фортуна»,  звання Заслужений працівник сільського господарства України ,орден золотого тріумфального сокола(асамблея ділових кіл);

ГордієнкоНіна Олександрівна
 – кандидат біологічних наук, викладач ,заступник декана одного з факультетів ХДМУ ;


Ляшев Василь Олександрович
  тривалий час працював заступником прокурора Куп'янської міжрайонної прокуратури, нині- адвокат Харківської обласної колегії адвокатів, член асоціації адвокатів України;


Півоваров М.О
- Глушківський сільський голова;

Серпокрил Володимир Васильович
 створив  народний гурт «Антракт», у 2000 році брав участь у створенні гімну Куп'янщини. З 2010 року -Курилівський сільський голова. Можливо, не всі стали дуже відомими, але немає сумніву в тому, що вихованці школи стали добрими, духовно багатими людьми, які понесли у світ, посіяні тут в їх душі зерна любові до всього рідного.

В пам’яті кожного з нас школа нерозривно пов’язана із учителем. Кожен через усі роки зберіг, проніс у пам’яті щиру, мудру вчительську науку, а, почувши голос учителя, ми відчуваємо себе учнями. Сьогодні в стінах нашої школи працюють 14 творчих, талановитих та мудрих учителів. Вони впевнені, що їх поставили на високому  почесному місці, що їм надано чудову посаду, вище за яку нічого не може бути під сонцем.

Учитель для школи — це те ж саме, що сонце для Всесвіту.

Сьогодні ми живемо у світі системи творчого спалаху.Ми ніколи не зупиняємося на досягнутому, постійно йдемо в ногу з часом. Щодня зростаємо у своїй праці, бо ми – сучасні. Досягаємо неймовірних успіхів, бо ми – наполегливі.

Сьогодні наше життя вирує, об’єднавши всі напрямки роботи.
Тому ми горді за наші досягнення, за те, що ми є прикладом для інших.
Ми мислимо про креативне життя, приймаємо креативні рішення.
Зберігаємо індивідуальність.

Сьогодні ми ще раз і ще раз  вітаємо нашу ювілярку. Вітаємо всіх учителів, учнів, випускників, всіх працівників школи!Ми вдячні всім, хто прийшов на наш ювілей. Вдячні за вашу підтримку, за вашу щиру любов! Дай, Боже, нам здоров’я і щастя! Миру, злагоди й добра!
 
 
 
 
 
 
 
 Куп’янська  районна  рада
© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua