www.kupyansk-rayon.osp-ua.info

Привітання голови райдержадміністрації


Ми щиро вітаємо Вас на сторінках нашого WEB-сайту і сподіваємося на плідну співпрацю.

Куп'янський район заснований в 1923 році, розташований у східній частині Харківської області, межує із п'ятьма районами області та Луганською областю на сході.

Адміністративним центром є місто Куп'янськ - місто обласного підпорядкування, яке розташоване на відстані 129 км від Харкова по залізниці та 117 км по шосейній дорозі.

Важливим природним фактором району є Червонооскільське водосховище із зоною водоохоронних лісів та річка Оскіл, довжина якої в межах Куп'янського району - 49 км.

У адміністративному відношенні район поділяється на 19 сільських рад, які поєднують 70 населених пунктів.

Над Осколом блакитне чисте небо,
П'янять степи колоссями хлібів,
Мій отчий край! В захопленні від тебе:
Я ці місця з дитинства полюбив!

Не можна не погодитися з автором цих віршований рядків, тому що найбільше багатство Куп'янщини - це земля.

Загальна земельна площа району складає 128 тис.га. В галузі сільського господарства використовується 97 тис.га: рілля - 75 тис.га; сінокоси - 5 тис.га; пасовища - 14 тис.га; ліси - 17 тис.га; під водою знаходиться 5 тис.га. На цій землі господарюють: 20- приватних сільськогосподарських підприємств, 74 - фермерських господарства, 10- сільськогосподарських товариств з обмеженою відповідальністю, 7 - закритих та відкритих акціонерних товариств.

В економічному відношенні район є сільськогосподарським з розвинутим землеробством та продуктивним тваринництвом. Частка валової продукції сільського господарства в загальному обсязі виробництва району складає близько 90%. Протягом останніх років встановилась стабільна тенденція до нарощування випуску продукції сільського господарства, так, у 2002 році сума реалізованої сільськогосподарської продукції становить 28848 тис.грн.

Інфраструктура міста та району тісно пов'язана між собою. На території району розташовані підприємства - виробники сільгосппродукції, а на території міста - підприємства - переробники цієї продукції: м'ясокомбінат, молочноконсервний комбінат, цукрокомбінат, хлібозавод, комбікормовий завод, хлібоприймальне підприємство.

Створені умови для розвитку малого, середнього бізнесу та підприємництва. На цей час на території району діють 730 підприємців. Районна влада надає всіляку допомогу підприємцям, йде назустріч усім ініціативам, які спрямовані на розвиток району, особливо тим проектам, які передбачають створення нових робочих місць, адже зростання добробуту населення вважає першочерговим завданням сьогодення.

Хотів би запросити до співпраці інвесторів та підприємців, адже в районі є певне поле діяльності, є економічні перспективи для рентабельного розвитку виробництва та сфери надання послуг.

Геннадій Ківшар,
голова райдержадміністрації

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua