www.kupyansk-rayon.osp-ua.info

ЯГІДНЕ


Засноване в останній третині ХУІІІ століття. Назву дістало від місця, на якому виникло. Це місце всуціль було заросле дикою суницею. Тож над назвою нового поселення думали не довго: Ягідне - що може бути красивіше, звучніше, ліричніше?

До 1973 року село входило до складу Іванівської сільської ради. В тому році село Іванівку передали до складу Петропавлівської сільради, а землі тодішнього Іванівського колгоспу - імені 40-річчя Жовтня - до Петропавлівського колгоспу "Шлях Леніна". Сільраду з Іванівки передислокували в Ягідне, підпорядкувавши їй, крім Іванівки, інші села, які входили до Іванівської сільради.

Тутешньою примітністю є державний Кислівський заповідник, де масово збереглися і взяті під державну охорону реліктові рослини - півонія вузьколиста (воронці).

В селі Парневому (яке вже перестало існувати) колись вироблялися ободи для коліс до возів, вирощувалися рисисті породи коней для іподромів.

ГЕРБ

Малий: на горішньому срібному полі перетятого щита - ягоди суниці, на нижньому золотому полі - три квітки півонії вузьколистої (воронця).

Повний
: малий герб, накладений на декоративний картуш.

ПРАПОР

Квадратне полотнище, на яке перенесені кольори і фігури малого герба.

ЗМІСТ СИМВОЛІКИ

Фігура рослини суниці нагадує про причинний зв'язок з назвою села. Фігури воронців символізують найважливішу сучасну примітність краю - основна частина земель, відведених під державний заповідник для збереження воронців, знаходиться на території, підпорядкованій Ягіднянській сільраді.
© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua