www.kupyansk-rayon.osp-ua.info

ВИШНІВКАСело виникло в кінці ХІХ століття. На той час у слободі Гусинці, яка була волосним центром, і в сусідній Просянці стала відчуватися сутужність з вільними землями для садиб. Тож кілька жителів з цих населених пунктів вирішили для синів, яких женили, садиби винести в чисте поле.

Незабаром тут уже стояв невеликий хутірець, який ще не мав назви. Молоді новосели, не встигши закінчити навіть будівництва осель, насадили на садибах вишневі сади. Через кілька років деревця дружно зацвіли, а влітку червоно заіскрилися стиглими ягодами. До села ненав’язливо і непомітно приклеїлась лірична і красива назва: Вишнівка.

До Великої Вітчизняної війни і після неї в селі знаходилося відділення Куп’янського птахарського кооперативу, перетвореного потім у радгосп. У другій половині ХХ століття відділення стало окремим господарством з вирощування бройлерів. Його іменували то птахофабрикою, то птахорадгоспом. Тепер тут діє фермерське господарство Романа Коньшина. 


Г Е Р Б

Малий: має форму перетятого щита. У верхній частині на золотому полі вміщена фігура червоної стиглої ягоди вишні. У нижній частині на зеленому полі – фігура веселого півня.

Повний: щит з малим гербом, накладений на декоративний картуш.

 

П Р А П О Р
Квадратне полотнище, на якому повторюються 
кольори і фігури малого герба.

 

 

 

 

З М І С Т  С И М В О Л І К И

Золоте поле символізує багатство краю і святість помислів тутешніх людей, фігура вишні – причинний зв'язок з назвою села. Зелений колір – то ознака свободи, достатку, фігура півня нагадує про ту основну господарську справу, якою довго займалися місцеві жителі.

 

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua