www.kupyansk-rayon.osp-ua.info

НЕЧВОЛОДІВКА
За непідтвердженими документально даними Нечволодівка заснована в 1715 році. Існує дві версії виникнення назви. Перша: поселенці займалися розбоєм, покладалися на "ніч - володарку", яку при цьому все прикривала. Згодом словосполучення ніч - володарка трансформувалося в назву Нечволодівка.

ПІЩАНЕ
Слобода засновувалась пізніше від ряду інших на Куп'янщині. Та родючість навколишніх земель, щедрість лук у заплаві невеликої річки Піщанки, працьовитість перших поселенців сприяли тому, що вона дуже швидко зростала і розвивалась. На початку ХІХ століття це вже волосний центр Куп'янського повіту.

ПЕТРІВКА
Заснована як хутір у 1864 році на лівому березі річки Осинової. Спочатку хутір називався Білоцерківським, як вважають, за прізвищем першого поселенця. У 1919 році перейменований у Петрівку. Заселявся хутір, коли вже навколо було багато інших поселень. Одне з найперших виникло Осинове, назване так за найменуванням річки Осинової.

ПЕТРОПАВЛІВКА
Після того як грамотою московського царя у 1682 році харківському полковнику Григорію Донцю для дальшого заселення Дикого поля дозволено було використовувати людей з уже заснованих слобід, стали швидко виникати хутори в долині річки Гнилиці - притоки Оскола. Особливо болотистими були береги Гнилиці неподалік від впадіння її в Оскіл. Тому хутір, який тут виник, назвали Гнилицьким.

ПРИСТІН
Заснований одночасно з Куп'янськом у 1655 році. Є дві версії виникнення назви. Перша: слобода побудована на узвишші над Осколом, пагорб мав до річки круте і високе, як стіна, урвище. Друга: до слободи з південного боку підступав густий, непрохідний, мов стіна, ліс.І в тому, і в іншому випадку побуджуючий мотив до надання назви однаковий: слобода при стіні, отже Пристін.

ПРОСЯНКА
Існує декілька версій про виникнення назви села. Найбільш вірогідна така: Перші поселенці прибули сюди пізньої весни, коли вже минули строки посіву і посадки різних культур. А жити чимсь треба було. Тож усі землі, які встигли зорати, засіяли просом.Воно встигає дати урожай, коли навіть висіяти в червні. От ним у першу зиму і врятувалися від голоду.

СЕНЬКОВЕ
Село засноване в 1674 році групою вихідців з-під Києва, яку очолював сотник Семен Богуславський. Спочатку поселення розмістили в низині при впадінні в Оскіл річки Сеньок. У 1678 році вихором налетіли татари і розруйнували його. Жителі перебралися на узвишшя для оборони поселення побудували острог.Після цього не раз відбивали татарські наскоки.

СМОРОДЬКІВКА
Заснована в 1712 році сотником Ізюмського слобідсько-козацького полку Федором Смородським.За його прізвищем дістала і найменування. Документи на відчудження земель з полкового фонду на користь Смородського оформляв полковий писар Чохов.

ЯГІДНЕ
Засноване в останній третині ХУІІІ століття. Назву дістало від місця, на якому виникло. Це місце всуціль було заросле дикою суницею. Тож над назвою нового поселення думали не довго: Ягідне - що може бути красивіше, звучніше, ліричніше?


© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua