www.kupyansk-rayon.osp-ua.info

ВИШНІВКА
Село виникло в кінці ХІХ століття. На той час у слободі Гусинці, яка була волосним центром, і в сусідній Просянці стала відчуватися су тужність з вільними землями для садиб. Тож кілька жителів з цих населених пунктів вирішили для синів, яких женили, садиби винести в чисте поле.

ГЛУШКІВКА
Село виникло в другій половині ХVІІІ століття. Першим тут поселився селянин, який мав прізвище Глушко. Він виділмвся з громади слободи Новоосинової, де на той час почала відчуватися сутужність із землею для садиб. За призвищем новосела нове поселення і достало назву.

ГРУШІВКА
Назву село дістало не відразу. Тут була напрочуд сприятлива для ведення господарства місцевість. Тож хуторам, які виникли, дали красиві, звучні й багатообіцяючі назви: Благодатний і Благодатівський. Згодом, за радянської влади, хутори набули статусу сіл.

ГУСИНКА
Заснована в 1682 році. Первинне найменування слободи - Гусинець, за назвою річки, на якій поселення побудоване. Річка назву одержала за те, що весною і восени на її плесах любили перепочивати дикі гуси та інші перелітні птахи. Згодом назва річки і слободи трансформувалась і стала звучати: Гусинка.

КИСЛІВКА
Село виникло у третю хвилю переселення на Дике поле в 70-80 роках ХУІІ століття. Точної дати немає. Переселенці обрали в степу підвищену місцевість і отаборились. Поступово на обраному місці виростали хати, а навколо вибудовувалися стіни острогу, сліди якого ще й тепер помітні на околиці села.

КІНДРАШІВКА
Роком заснування села вважають 1860-й, хоч документальних підтверджень немає. Засновником хутора був якийсь Кіндрат Григоров. Через недовгий час неподалік виник ще один хутірець, першим поселенцем якого був теж Григоров. Тож хутори назвали: Григорів перший і Григорів другий.

КРУГЛЯКІВКА
Слобода заснована в кінці ХУІІ століття, десь на два з лишком десятиріччя пізніше, ніж її сусідка - слобода Сенькова. Існує дві версії виникнення назви. Перша проста і прозаїчна. Вважають, що першим поселенцем був чоловік, що носив прізвище Кругляк. Звідси і назва.

КУРИЛІВКА
Існує ціла низка версій про виникнення як самої слободи Курилівки, так і її назви. Одна з версій така. Перші поселенці слобід Купенки (нинішній Куп'янськ) і Пристіна вивозили на літо пасіки, щоб бджоли брали мед з різнотрав'я тутешнього простору. Через якийсь час перестали повертатися з пасіками на зиму додому.

ЛІСНА СТІНКА
Одне з наймолодших сіл Куп'янщини. Засноване на початку ХІХ століття. Назву дістало завдяки лісу, що знаходився поблизу, утворюючи суцільну стіну. В 1919 році в селі був заснований перший на Куп'янщині радгосп.

МОНАЧИНІВКА
Село засноване в кінці ХVІІ століття. Існує дві версії виникнення назви. За однією з них найменування пішло від прізвища чи то прізвиська козака Моначина, який привів сюди групу людей з Правобережжя Дніпра. Є й така легенда. Місцевість, де поселилися прибулі, була болотистою.


<<< 1 2 >>>

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua