www.kupyansk-rayon.osp-ua.info

ПІЩАНЕ


Слобода засновувалась пізніше від ряду інших на Куп'янщині. Та родючість навколишніх земель, щедрість лук у заплаві невеликої річки Піщанки, працьовитість перших поселенців сприяли тому, що вона дуже швидко зростала і розвивалась. На початку ХІХ століття це вже волосний центр Куп'янського повіту.

Наявність церкви сприяла тому, що тут збиралися ярмарки, які в той час були відчутними моторами зміцнення місцевої економіки і поліпшення господарювання. Особливістю тутешніх ярмарків була більш жвава торгівля кіньми, ніж на інших ближніх ярмарках. Однією з причин цього було розташування в недалекому Новокатеринославі (нинішнє Сватове) першої кірасирської дивізії військових поселень. Командування дивізії старалося збути вибракуваних, а придбати більш придатних коней.

ГЕРБ

Малий: перетятий (перерізаний) на дві частини щит. По лінії перетину йде хвиляста срібна смуга. У верхній частині щита на золотому полі фігура чорного коня. У нижній частині на синьому фоні золота фігура трилисткової гілки берестка.

Повний
: щит з усіма фігурами, покладений на декоративний картуш.

ПРАПОР

Квадратне полотнище, на якому повторюються кольори і фігури малого герба.

ЗМІСТ СИМВОЛІКИ

Золоте поле щита, використане за геральдичною символікою, уособлює здобуте працею багатство, силу громади, що базується на її єдності, вірність своєму обов"язку і батьківщині. Кінь з самого початку став примітністю поселення. Не тільки там, що на ярмарках торгували живими тваринами. В памьяті старожилів збереглося імья якоїсь баби Оксани, яка до різдвяних свят пекла коржики у вигляді панянок і коней і продавала їх на багатьох базарах. Коні стали причиною заснування нового хутора біля Піщаної. В дощову погоду вони загрузли по дорозі і якийсь Нікольський, який хотів оселитися в слободі, вирішив не їхати до неї, а побудував хатину на місці, де увьяз. Так започаткувався хутір Кінь-грузь Нікольський. Чорний колір і непоказний вигляд коня символізують скромність призначення. Це не гарячий скакун, а робоча тварина, призначена обробляти землю. Синій фон низу щита символізує велич, красу місцевості, бересткова гілочка - привід для назви села Берестового, а біла хвиляста смуга- річку Піщанку, що поєднує два села.
© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua