www.kupyansk-rayon.osp-ua.info

МОНАЧИНІВКА


Село засноване в кінці ХVІІ століття. Існує дві версії виникнення назви. За однією з них найменування пішло від прізвища чи то прізвиська козака Моначина, який привів сюди групу людей з Правобережжя Дніпра. Є й така легенда. Місцевість, де поселилися прибулі, була болотистою. В болотах звивали гнізда птиці-кулики, які в народі називали бугаями за те, що вони видавали звуки, схожі з бичачим ревінням.Почути такі звуки, особливо вночі, було моторошно. Люди казали: "То мана якусь лиху справу чинить". Так з"явилася назва Маначинівка, яка згодом перетворилась і стала звучати: "Моначинівка".

Як і тепер, колись Моначинівка мала в центрі великий майдан, з одного боку якого стояв великий будинок пана Георгія Сошальського, а з іншого - церква. І там і там, прибуваючи в тодішню Маначинівку, любив бувати великий український філософ, поет, музикант і просвітитель Григорій Савич Сковорода. Пізніше власником будинку став С.Д.Сошальський - герой Бородінської битви.

ГЕРБ

Малий: на геральдичному щиті - глава, що має зелений колір, на фон якого нанесено стилізовану золоту гілочку дуба, яка має три листки і жолудь. На червоному тлі основної частини щита - золота фігура кобзи.

Повний
: малий щит з його кольорами і фігурами, покладений на картуш

П Р А П О Р

Квадратне полотнище, на якому повторюються кольори й фігури малого герба.

ЗМІСТ СИМВОЛІКИ

Зелена барва глави - символ достатку, свободи, надії. Червоне поле щита - символ доблесті, мужності, геройства. В селі похований Герой Радянського Союзу Є.М.Жердій. Золота фігура кобзи уособлює високі поривання душ місцевих жителів. Фігури на обох полях адресно пов'язані з перебуванням у Моначинівці Г.С.Сковороди. Гілочка дуба символізує посаджені в селі Сковородою дуби, один з яких дістав тепер меморіальне оформлення. Фігура кобзи нагадує про те, що на цьому інструменті любив грати Сковорода. Слухати його на майдані збиралося багато людей. У Сковороди тут навчилися бродячі кобзарі виконувати його власні пісні: "Ой, ти птичко желтобока", "Ой, поля, поля зелены, "Всякому городу нрав и права".
© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua