www.kupyansk-rayon.osp-ua.info

КУРИЛІВКА


Існує ціла низка версій про виникнення як самої слободи Курилівки, так і її назви. Одна з версій така. Перші поселенці слобід Купенки (нинішній Куп'янськ) і Пристіна вивозили на літо пасіки, щоб бджоли брали мед з різнотрав'я тутешнього простору. Через якийсь час перестали повертатися з пасіками на зиму додому. А будували землянки й хижини. В морозну погоду над їхніми дахами курілися стовпи диму з пічок, якими опалювалось житло. Звідси й назва.

В лютому 1943 року в селі знаходився штаб і командний пункт 172-ї стрілецької дивізії, яка підтримувала лівий фланг 350-ої дивізії при звільненні Куп'янська.

Зараз до громади Курилівської сільради входить чотири села: Курилівка, Новоосинове, Подоли, Піщаний. В Новоосиновому (засноване в 1704р.) свого часу побудували храм.Його освятили в ім'я Святого Духа. В 1936 році храм зруйнували. Тепер він відновлюється під тією ж назвою Святодухівського.

ГЕРБ

Малий: має вигляд перетятого (перерізаного) щита. Вгорі на золотому полі фігура срібного голуба, вміщеного в червоне коло, яке має 11 пучків променів. Внизу на зеленому полі бджола, над нею чотири золоті бджолині соти, внизу біла хвиляста смуга. По краях щит обведений білою облямівкою.

Повний
: щит з усіма названими фігурами, покладений на картуш.

П Р А П О Р

Квадратне полотнище, обведене білою облямівкою, всередині якої повторюються всі фігури герба.

ЗМІСТ СИМВОЛІКИ

На верхній частині символіка іконографічна. Круг символізує сонце, червоний колір - жертвенність. Жертва, яку приніс в ім'я людей Ісус Христос, як сонце, осяяла шлях, яким має йти людство. Одинадцять кутів навколо сонця - то одинадцять найближчих апостолів Ісуса, які залишились йому вірними. Пучки променів - то вчення Ісуса, яке передається через апостолів людям.Білий голуб - символ Святого Духа, а золоте тло - Божа присутність на землі.

Зелене поле нижньої частини щита - геральдичний символ, що уособлює достаток, свободу, надію. Фігура бджоли має подвійну символіку: причинну - для назви села і соціальну - роботящість тутешніх жителів. Чотири бджолиних соти - чотири села Курилівської громади, кожна оселя в яких повниться достатком завдяки праці жителів. Біла хвиляста смуга - символ річки Оскола, який протікає територією, що підпорядкована сільраді. Біла облямівка - невидима стіна, якою Бог відгороджує громаду від зла.
© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua