www.kupyansk-rayon.osp-ua.info

КРУГЛЯКІВКА


Слобода заснована в кінці ХУІІ століття, десь на два з лишком десятиріччя пізніше, ніж її сусідка - слобода Сенькова.

Існує дві версії виникнення назви. Перша проста і прозаїчна. Вважають, що першим поселенцем був чоловік, що носив прізвище Кругляк. Звідси і назва. Друга версія повьязана з красивою і ліричною легендою. Перекази гласять, що на луках неподалік від поселення знаходилось велике і глибоке озеро, яке щороку наповнювалось водою від весняних розливів Оскола. Воно мало майже правильну круглу форму, що й послужило приводом для назви села. Озеро замулилося і зникло ще до того як місцевість затопили води Червонооскільського водоймища.

Озеро мало дві примітності: багатство і красу. Багатим його робила велика кількість риби, а окрасою були густі зарості понад берегами латаття з масою білих і жовтих квіток. Існувало повір"я, що в озері, крім риби, жила русалка, яка приймала вигляд водяної лілії, ледь падали на землю перші відблиски сонця.

ГЕРБ

Малий: на синьому полі щита знаходиться фігура стилізованої водяної лілії (квітки латаття). В нижній частині щита - сегмент золотого сонячного диска, від якого розходяться промені. Щит по краях має срібну облямівку.

Повний
: щит з усіма фігурами, нанесений на картуш.

П Р А П О Р

Квадратне полотнище синього кольору, облямоване по периметру білою смужкою. Посередині - стилізована водяна лілія, внизу - сегмент сонячного диска зі стилізованими золотими променями.

ЗМІСТ СИМВОЛІКИ

Синій колір щита і прапора символізує велич і красу тутешньої місцевості. Фігури, нанесені на синє тло, мають подвійне значення: перше - життєве: квітка латаття уособлює ніжність природи. А сонце - життєву силу неба. Друге - міфічне: обидві фігури в єдності ілюструють ліричність і незвичайність місцевої легенди.

Біла облямівка щита на гербі і прапора - то невидима Божа огорожа села від бід і нещасть.
© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua