www.kupyansk-rayon.osp-ua.info

КИСЛІВКА


Село виникло у третю хвилю переселення на Дике поле в 70-80 роках ХУІІ століття. Точної дати немає. Переселенці обрали в степу підвищену місцевість і отаборились. Поступово на обраному місці виростали хати, а навколо вибудовувалися стіни острогу, сліди якого ще й тепер помітні на околиці села.

Основним заняттям жителів стало землеробство, скотарство, садівництво. Про хліборобське уміння тутешніх селян свідчить те, що в 1948 році трьом колгоспникам села Табаївки, яке тепер підпорядковане Кислівській сільраді, було присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Це бригадир І.С.Марченко, ланкові П.М.Супрун та В.І.Чумакова.

Визначною примітністю тутешньої місцевості є урочище Красне. Воно та ще Стрілецький степ на Луганщині - єдині в Україні території, де масово збереглися реліктова рослина - півонія тонколиста (воронець), цвітіння якої навесні справляє незабутнє враження. Ростуть тут і інші рідкісні рослини: кермек, адоніс, шльомник, миндаль. Урочище Красне визначене як Кислівський державний заповідник рідкісних рослин.

У роки Великої Вітчизняної війни в Кислівці кілька місяців знаходився командний пункт і штаб 62-ї армії, перейменованої за героїзм, виявлений у Сталінградській битві, у 8-у гвардійську. Саме тут командуючому В.І.Чуйкову (згодом Маршалу Радянського Союзу) був вручений гвардійський прапор армії.

В Кислівці народилася Герой Радянського Союзу М.С.Шкарлетова.

ГЕРБ

Малий: перерізаний пополам щит. У верхній частині на золотому полі фігура воронця квіткою догори, вміщена в кінську підкову. У нижній частині на червоному полі фігура гармати.

Повний
: малий герб, накладений на декоративний картуш.

П Р А П О Р

Квадратне полотнище з нанесеними на нього кольорами і фігурами малого герба.

ЗМІСТ СИМВОЛІКИ

Золоте тло верхньої частини щита символізує багатство і Божу присутність. Фігура воронця - тутешня примітність місцевості, якій надано статус державного заповідника, а йому назву Кислівського. Зображення підкови уособлює за народною символікою удачу і щастя. Місцеві хлібороби не раз доводили своє уміння в господарюванні. Червона барва нижньої частини щита - символ мужності й героїзму. Фігура 76-міліметрової гармати нагадує про перебування в Кислівці командного пункту й штабу 8-ї гвардійської армії (колишньої 62-ї). Така гармата є експонатом музею, створеного при школі.
© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua