www.kupyansk-rayon.osp-ua.info

ГУСИНКА


Заснована в 1682 році. Первинне найменування слободи - Гусинець, за назвою річки, на якій поселення побудоване. Річка назву одержала за те, що весною і восени на її плесах любили перепочивати дикі гуси та інші перелітні птахи. Згодом назва річки і слободи трансформувалась і стала звучати: Гусинка.

На початку ХУІІІ століття землі навколо Гусинки були відмежовані з фонду Ізюмського слобідсько-козачого полку у власність писаря даного полку Ю.Розаліон-Сошальського, а основна маса жителів стала його підданими. Згодом у слободі поселилося ще кілька поміщицьких сімей.

У 1875 році Гусинка одержує статус волосного центру Куп"янського повіту. В 1923 році волосне управління ліквідовується, створюється сільська рада.

Починаючи з 1762 року в Гусинці часто бував у гостях, а пізніше подовгу жив у сім'ї Сошальських видатний український філософ, поет, музикант, просвітитель Григорій Савич Сковорода. Тут жила і працювала вчителькою народної школи поетеса і художниця К.Ф.Соколовська. Вихідцями з Гусинки є літописець і упорядник української поезії ХІХ століття І.Н.Сабо, український живописець і графік Степан Заливаха.

ГЕРБ

Малий: являє собою щит, розділений навкіс від лівого верхнього кута на синє й червоне поля. По лінії розділення полів - хвиляста біла смуга. В центрі щита - золота фігура гусака.

Повний
: малий щит, накладений на декоративний картуш.

П Р А П О Р

Квадратне полотнище, на якому повторюються барви і фігури малого герба.

ЗМІСТ СИМВОЛІКИ

Синє поле - символ величі й краси тутешнього краю, червоний - мужність і хоробрість за геральдичною, печаль за народною символікою щодо воїнів, які полягли тут у боях громадянської й вітчизняної воєн. Біла навскісна смуга - символ річки Гусинки та багатьох ставків, які оточують село. Фігура гусака - нагадування про причинний зв'язок з назвою села.

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua