www.kupyansk-rayon.osp-ua.info

ГРУШІВКА


Назву село дістало не відразу. Тут була напрочуд сприятлива для ведення господарства місцевість. Тож хуторам, які виникли, дали красиві, звучні й багатообіцяючі назви: Благодатний і Благодатівський. Згодом, за радянської влади, хутори набули статусу сіл.

Один куток хутора Благодатного назвали Дмитрівкою за іменем якогось Дмитра, який тут першим поселився. Жителі кутка кохалися в садівництві. Це послужило приводом до того, що в перші роки радянської влади тут був створений радгосп "Садовий розсадник". Радгосп весь час зростав, розвивався, міняв назву на "Куп"янський", потім на "Московський". На Грушівку була перейменована назва колишньої Дмитрівки. Згодом сюди перемістилися адміністративні й господарські органи і служби як села, так і радгоспу. Сільрада набула назви Грушівської. На території сільради зараз розташовано чотири населені пункти.

Поблизу села протікає річка Осинова. Біля її верхів'я у 1185 році князь Ігор вів свій полк на бойовище з половцями.

ГЕРБ

Малий: на розтятій на дві нерівні долі верхній частині щита ліворуч на більшому зеленому полі розміщено три золоті фігури груш, праворуч, на меншому червоному полі, - золота фігура хлібного колосу. Синє підніжжя помережано хвилястими білими смугами.

Повний: щит з малим гербом, нанесений на картуш.

ПРАПОР

Квадратне полотнище, на якому повторюються кольори і фігури малого герба.

ЗМІСТ СИМВОЛІКИ

Золоті фігури груш символізують плоди, від яких село одержало свою назву. Зелений геральдичний колір уособлює достаток, багатство, сприятливість для господарювання, золотий колос -Божу благодать над тутешнім краєм, червоне поле - хоробрість, мужність; синій колір підніжжя - тутешню природну красу, а хвилясті білі смуги на підніжжі - багатство місцевості на водні ресурси.

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua